Prečo je rafting na rieke Soča taký populárny?

14. marca 2022 by Nekomentované

Rafting na rieke Soča je z nejakého dôvodu veľmi obľúbený medzi turistami z celého sveta. Neuveriteľne malebná krajina západného Slovinska, okolité vápencové skaly, krištáľovo čistá voda sú len niektoré z mnohých výhod, ktoré čakajú na milovníkov vodného šialenstva.

Rieka Soča tečie v západnej časti Slovinska a vlieva sa do Benátskeho zálivu. Najpôvabnejšou časťou, ktorá sa ideálne hodí na rafting, je jeho úvodný beh. Neďaleko prameňa v Julských Alpách sa nachádza dedinka Bovec, z ktorej sa môžete ľahko vydať na nezabudnuteľnú plavbu na člne.

Rafting na rieke Soča – aké sú výhody?

Na rozdiel od tradičnej kanoistiky je rafting zárukou adrenalínu vďaka početným prekážkam, ktorých zdolávanie je mimoriadne zábavné. Vodopády, úzke zátoky a rýchle prúdy sú len niektoré z nich.

Ďalšou výhodou raftingu je možnosť byť v kontakte s prírodou a dostať sa na miesta, kam by ste inak prenikli len ťažko. Jedinečné, jemne zelenkasté vody rieky Soča a prepracované skalné útvary určite ulahodia každému, kto rád trávi svoj voľný čas v lone prírody. Za zmienku tiež stojí, že vďaka účasti na kajakárskom výlete je možné stretnúť ľudí a spoločne si vybudovať zaujímavé spomienky.

Základom zábavy na každej rieke však musí byť bezpečnosť. Agentúra Hydromania za ne garantuje, o čom svedčia názory spokojných zákazníkov, vyše 10-ročné skúsenosti a profesionálne vybavenie, ktoré majú zákazníci k dispozícii.

Soča – ako vznikla taká krajina?

Julské Alpy sú pohorie na hranici Talianska a Slovinska. Kopce sú vyrobené z vápenca, obzvlášť náchylného na krasové procesy. Kontakt vody s týmito typmi hornín spôsobuje ich postupné rozpúšťanie, čo po mnohých tisíckach rokov spôsobilo výraznú zmenu ich pôvodného tvaru.

V okolí rieky Soča sa nachádza množstvo veľmi zaujímavých skalných útvarov, ako napr.

• kaňony

• jaskyne

• vzduchové hroty

• skalné ostrovy.

Z týchto dôvodov je rafting na rieke Soča tak populárny – jedinečná krajina a množstvo príležitostí na nezabudnuteľné dobrodružstvá robia toto miesto jedinečným v tejto časti Európy.

Rafting na rieke Soča – ako zažiť dobrodružstvo?

Bovec je miestom, ktoré možno pokojne považovať za jedno z najlepších východiskových bodov na splavovanie rieky Soča. Vďaka výhodnej polohe je tu dostatok príležitostí pre dobrodružných turistov – na rieke vedie niekoľko trás, ktoré z Bovca netrvajú dlho.

Splavovanie rieky Soča organizuje agentúra Hydromania. Disponuje profesionálnym vybavením, ktoré zaisťuje bezpečnosť a pohodlie pri každej jazde na kajaku. V ponuke agentúry je aj výbava pre najmenších.

Hydromania – ponuka

V ponuke agentúry Hydromania sú štyri trasy, na ktorých sú počas sezóny pravidelné vodácke výlety. Ide o úseky rieky, ktoré sa líšia náročnosťou, časom cesty a celkovou vzdialenosťou.

Jedna z trás je určená pre deti. Vyznačuje sa nízkou úrovňou obtiažnosti, ktorá umožní najmenším zažiť krásne dobrodružstvo a zoznámiť sa s požiadavkami horskej rieky. Počas cesty sú zastávky a chvíľka na zábavu. Zvyšné epizódy sú o niečo náročnejšie a dlhšie, no určite rovnako zaujímavé.

Každý účastník kajakového výletu je vybavený špecializovaným vybavením. Patri mu:

• neoprénové čižmy

• nohavice

• bunda

• záchranná vesta

• prilba.

Agentúra Hydromania pre bezpečnosť poskytuje aj tipy a predstavuje animácie, ktoré ukazujú správne správanie na rieke. V cene je zahrnuté aj poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou, doprava do cieľa a návrat do Bovca po zájazde.

Oblasť Slovenska je plná zaujímavej krajiny. Jednou z možností, ako to spoznať z trochu inej perspektívy, je rafting na rieke Soča. Kontakt s prírodou, krištáľová voda a dobrodružstvá pri raftingu znamenajú, že do Bovca prichádza z roka na rok viac milovníkov vodných radovánok.